Mocné zaklínadlo „Feng Shui“

FS

Hned na začátek, aby bylo jasno, musím uvést, že v žádném případě nezpochybňuji učení Feng Shui jako takové. Velice ve zkratce je cílem tohoto čínského učení vytvořit prostředí, v němž se budeme cítit dobře a které nás bude zpětně ovlivňovat pozitivní energií. S tím se snad ani nedá nesouhlasit. :)

Co mi ale na Feng Shui vadí jsou lidé, kteří si udělají víkendový měsíční kurz a rázem jsou z nich největší experti, kteří inkasují 1 000 Kč za hodinu konzultace a vytváří tohle:

fengshui2

Zdroj obrázků: http://www.designdomova.cz/inpage/feng-shui/

Bohužel je šipka správně a dispozice PO odborné analýze Feng Shui je opravdu vpravo.

Neříkám, že dispozice vlevo je bez chybičky, ovšem dispoziční řešení vpravo mi naprosto vyrazilo dech. Upřímně soucítím s člověkem, který by se tímto nechal (za krásných 9 600 Kč) inspirovat.

Už samotná realizace všech výklenků a zešikmených zdí bude jistě zážitek sama o sobě. Dalším překvapením bude zjištění, že do pokojů, kde by normálně (čti před navrhovanou úpravou) krásně vycházely dvě postele, dva pracovní stoly a vestavná skříň, teď nově (po odborném zásahu FS specialistů) stěží nacpete jednu postel, stůl a skříň na míru. Ono celkově v tomto případě můžete rovnou zapomenout na sektorový nábytek a začít šetřit na nábytek na míru, který bude kopírovat stěny pod úhlem 45 stupňů.

Ale čert to vem, hlavně, že energie bude proudit!

PS: Autorka nemá žádný pseudokurz FS s trváním dva víkendy, pouze vystudovala 6 let Fakulty architektury. Takže spíše než podle Feng Shui navrhuje v souladu se svým vzděláním a se zapojením logického myšlení… a s citem. ;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *