Obrázek

Milánský veletrh iSaloni versus brněnský Mobitex

Ano, tušila jsem to dopředu.

Ano, mnoho z vás mě varovalo.

Ano, měla jsem vás poslechnout.

A ano, opravdu jsem NEMĚLA chodit na brněnský mobitex.

Mezinárodní stavební veletrh a Mobitex 2015

Hrůza brněnského veletrhu, který je už dávno za zenitem, se ještě více zvýraznila v porovnání s milánským veletrhem, kde jsem byla přesně týden zpátky.

Mám ještě v živé paměti doby, kdy stavební veletrh zabíral celou plochu brněnského výstaviště a mobitex byl konaný úplně zvlášť. Ty doby už jsou dávno pryč. Tento rok byl stavební veletrh totiž pouze v pavilonu „P“ a mobitex ve stejný termín jakžtakž vyplnil plochu pavilonu „F“.

stavebni_veletrh_mobitex_mapa

Obsahově jsem v Brně na veletrhu nepotkala téměř nic nového, takže vycházkovým tempem jsem měla celý veletrh projitý asi za dvě hodinky.

Nutno podotknout, že oproti milánskému iSaloni jsem byla příjemně překvapena počtem návštěvníků. Žádné fronty na parkování a to jsem zaparkovala přímo před vstupem. Žádní lidé přede mnou, když jsem řešila vstupenku či si chtěla koupit nějaké občerstvení. Dokonce ani u konkrétních stánků se mi nestalo, že bych se s někým mačkala. :)

Pravděpodobně za to mohl fakt, že organizátoři se nebáli vyčlenit komunikačním zónám plochu větší samotným vystavovatelům. Tato skutečnost bude asi úzce souviset s nekřesťanskými nájmy za jednotlivé výstavní plochy.

stavební veletrh a mobitex 2015

Moji soukromou soutěž o nejhoršího vystavovatele vyhrál stánek s francouzskými doplňky vhodnými do každého interiéru (unuděná slova paní).

vystavovatel mobitex 2015

Musím smutně konstatovat, že jsem nenašla atraktivní stánek s nápadem. Většina vystavovatelů prostě na plochu rozmístila svoje zboží a poté odchytávala procházející návštěvníky a lákala je na soutěže či dotazníky.

sedačky mobitex 2015

Na chvíli jsem se zastavila u studentských prací, které se alespoň pokoušely o nové tvary a některé nápady mi přišly opravdu zajímavé.

studentské práce - mobitex 2015

Bohužel tento můj názor na pokles úrovně brněnských veletrhů není ojedinělý a většina kolegů z branže se podivovala, proč jsem na mobitex vůbec šla. Trochu jsem tušila, že to nebude žádné terno, ale přeci jen je to jeden z největších veletrhů interiérové designu u nás a asi největší v Brně, takže jsem to brala jako pracovní povinnost.

Ale jsem fakt ráda, že jsem měla volnou vstupenku od kolegy, protože 170 Kč za tohle by mě asi mrzelo. Stovku za parkování už vem čert. ;)

Závěrečné zamyšlení

Moc nevím, pro koho je v tuto chvíli veletrh určený? Pro lidi z oboru očividně ne a přijít tam jako člověk, který si staví dům (nebo o tom uvažuje), tak budu pravděpodobně také zklamaná. Většina lidí asi odejde s hromádkou katalogů a pár kontakty. Pokud vám tohle stačí, hurá na veletrh! ;)

Bonus – kvízová otázka – Brno nebo Miláno?

Která prezentace dyzajnového zahradního nábytku je z Milána a která je z naší české kotlinky? ;)

isaloni and mobitex 2015

2 thoughts on “Milánský veletrh iSaloni versus brněnský Mobitex

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *